Odra – rzeka, która nie zna granic | O projekcie
174
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-174,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,

O projekcie

 

ODRA – RZEKA, KTÓRA NIE ZNA GRANIC

ODRA – ŘEKA, KTERÁ NEZNÁ HRANIC

 

Źródło znajduje się we wschodnich Czechach, w Górach Odrzańskich w Sudetach, na wysokości 634 m n.p.m.,  uchodzi do Roztoki Odrzańskiej, będącej zatoką Zalewu Szczecińskiego, w północno-zachodniej części Polski, przy północnej granicy miasta Police. Największymi miastami nad Odrą są Wrocław, Szczecin, Ostrawa i Opole.

Projekt „Odra – rzeka, która nie zna granic” obejmuje dwa sympozja na temat „rzeka Odra”.
Od 21 do 23 kwietnia 2017 odbędzie się sympozjum w Odrach a od 21 do 23 września 2017 odbędzie się sympozjum w Polsce. Sympozjum będzie poświęcone nie tylko samej rzece Odrze, ale także naturze i ludziom, którzy mieszkali obok niej i żyli. Powiemy również o miasteczkach i wioskach leżących u brzegu rzeki Odry, w kontekście historycznym, o ich współzależności oraz Odrze jako o szlaku transportowym. Prezentacje poszczególnych mówców zostaną podsumowane w almanachu a w ramach sympozjów będą również specjalne wycieczki wzdłuż rzeki Odry. Powstanie strona internetowa projektu, która będzie stale aktualizowana. Organizatorem projektu są miasta Odry i Kuźnia Raciborska, projekt jest wspierany przez dotacje z funduszy mikro-projektu 2014 – 2020 w Euroregionie Silesia w ramach programu INTERREG V-A Czechy – Polska.